KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 15712022
nr 1571 2022
Träsnitt
Roman Dmytryk (f. 1962, Ukraina). Motiv från utkanten av Lviv. Signerad. Bildmått: 37x22 cm, yttermått inklusive ram: 54x39
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 oktober 2023
kl 19:24:29
16/10 18:05:27
16 okt
Specialauktion ART FOR THE FUTURE
Specialauktion i samarbete med Horizon of the Future ICF och Samarbete för Ukraina säljs ett antal föremål och konstverk som donerats av konstnärer, verksamma i Ukraina.
Läs mer om Specialauktion ART FOR THE FUTURE